Grexgroup.com

9 sposobów, aby ustawić limity, aby chronić swoje zdrowie psychiczne

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą pojawić się, gdy nie zostaną ustalone żadne ograniczenia. Może to spowodować, że poczujesz się przygnębiony, niespokojny lub traumatyczny, gdy inni przekraczają granice, o których nie wiedziałeś, że musisz się komunikować.

Niestety, ustalenie i obrona swoich ograniczeń może być dość trudne, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Bez nich jednak ryzykujesz, że zostaniesz wyzyskiwany, źle potraktowany i otoczony przez ludzi, którzy nie mają pojęcia, że cię krzywdzą.

Chociaż może się to wydawać przytłaczające, istnieje wiele wskazówek, których możesz użyć do obrony linii, których nie chcesz, aby inni przekroczyli.

Oto dziewięć sposobów, aby ustawić granice, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.

1. ZDEFINIUJ LIMITY W ZALEŻNOŚCI OD OSOBISTYCH POTRZEB
Zanim zaczniesz poprawnie definiować granice, musisz zrozumieć, jakie masz potrzeby i prawa. Pomyśl o swoich podstawowych prawach człowieka i rodzajach rozważań, które naturalnie przekazujesz obcym ludziom wokół ciebie. Ta lista może być bardzo prosta lub bardzo złożona. To zależy od Ciebie. Oto kilka przykładów:

-Prawo do prywatności.
-Prawo do pełnego szacunku traktowania.
-Prawo do porażki i uczyć się od porażki
-Prawo do kwestionowania irracjonalnych oczekiwań
-Prawo do „nie” bez winy
-Prawo do równie ważnych potrzeb, jak wszystkie inne.
Te prawa podstawowe znajdują się w centrum ich granic. Są to prawa niezbywalne, które muszą być egzekwowane, a ty jesteś winien to sobie, aby bronić ich przez cały czas. Z nich jako linii bazowej, można rozpocząć biorąc pod uwagę inne granice. Pomyśl o:

JAKIE SĄ TWOJE WARTOŚCI?
Na jakich moralności i ideałach opierają się Wasze opinie i cele? Jak można ustawić granice, które są dobrze spełnione i uzupełniają te wartości? W jaki sposób wartości te będą odzwierciedlać lub kwestionować ich ograniczenia?

KIEDY TRZEBA POWIEDZIEĆ „NIE”?
Zwróć uwagę na to, kiedy czujesz się nieswojo i kiedy nie chcesz powiedzieć „tak” rzeczom. Asertywność jest niezbędna dla wielu części życia, i być asertywnym w jego „nie”, musisz najpierw zrozumieć, kiedy trzeba, że „nie”.

CO TWOJE INSTYNKTY MÓWIĄ O TWOICH OGRANICZENIACH?
Podążanie za instynktem to świetny sposób na budowanie granic, o ile są one spójne podczas ich komunikowania. Jeśli uważasz, że coś narusza niewypowiedziany limit, a nawet sprawia, że czujesz się nieswojo, nadszedł czas, aby ustawić limit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *