Grexgroup.com

Czy znasz ekologię cyfrową? Oto najlepsze praktyki, które sprawią, że świat stanie się lepszym miejscem

W 1968 roku, podczas wykładu w Krajowej Radzie Nauczycieli Języka Angielskiego, termin „ekologia medialna” został oficjalnie wprowadzony przez Neila Postmana.

Obecnie termin ten jest bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek.

Zagrożenie zmianami klimatycznymi, a także inne ważne wydarzenia, otworzyło oczy światu. I to nie tylko na poziomie fizycznym, ale także cyfrowym.

W związku z tym trwają prace uświadamiające pod hasłem digital ecology, ale jak dokładnie to działa?

Ekologia w mediach cyfrowych
Era cyfryzacji przyniosła nam wiele dobrych zmian.

Pierwszy i najważniejszy był w edukacji.

Chociaż nie wszystkie, zdecydowana większość krajów stosuje edukację zdalną.

Po raz pierwszy rodzice są naprawdę zaangażowani i zauważają wielki wysiłek nauczycieli.

Jednym z największych testów jest niedawna wirusowa fraza krążąca w sieci: „Wielu rodziców zda sobie sprawę, że to nie wina nauczyciela, ale ich dzieci”.

Oczywiście, ta edukacja nie dotyczy tylko szkół; znajdujemy go również na platformach edukacyjnych, gdzie specjaliści dostarczają swoją wiedzę wykutą na podstawie studiów i doświadczenia.

Nauka gry na skrzypcach z lekcjami online, dziś jest możliwa.

Innym wyraźnym przykładem jest rozrywka, taka jak platformy streamingowe lub amerykańskie loterie, takie jak Powerball.

Wcześniej można było wziąć udział w loterii w USA tylko wtedy, gdy byłeś w kraju i kupiłeś tam bilet. Wymagania są teraz bardziej elastyczne.

A jeśli nie lubisz żadnego z filmów, które dają na kanałach państwowych, możesz po prostu podłączyć telewizor do Internetu i uzyskać dostęp do niekończących się zróżnicowanych programów.

Ale, choć wszystko wydaje się być idealne, nic nie jest dobre w nadmiarze, a ekologia cyfrowa stara się zwalczać skrajności, które są tak zróżnicowane, jak możliwości oferowane przez sieć.

Terminy takie jak hiperłączność, infoxication, natychmiastowa gratyfikacja, komunikacyjne lenistwo i fałszywe wiadomości, wśród wielu innych, narodziły się z powodu wszystkich informacji śmieci, które nagromadziły się w Internecie, a to nadal rośnie.

Te ekscesy sprawiły, że jeden z największych problemów wzbudził Eduardo Galeno: „Lepiej tworzyć przyszłość niż cierpieć”.

Oznacza to, że cierpimy na przyszłość od momentu, gdy nasza ewolucja technologiczna przewyższyła naszą ewolucję jako gatunku. I musimy coś zrobić teraz, zanim nasze dzieci ucierpią z ciężarem.

Ale jak praktykować ekologię cyfrową?
Najlepiej byłoby, gdyby każdy nadal miał swobodny dostęp do informacji. Jednak oczy i kryteria muszą być dostrojone, aby wiedzieć, jak zidentyfikować cyfrowe śmieci i poprosić o ich usunięcie.

Na przykład, wracając do przypadku loterii, wyniki powerball są globalne zainteresowanie teraz, że można grać z dowolnego miejsca. Możesz również grać online.

Jednak jedną rzeczą, która jest cyfrowe śmieci i że często pomijamy jest „wirusowe” treści niektórych „wyzwań”, które pojawiają się w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *