Grexgroup.com

Przetrwanie jako test życia: sprzęt, kondycja i wzajemny szacunek

Survival jest jednym z najbardziej rekreacyjnych zajęć praktykowane przez przyrodę i miłośników na świeżym powietrzu. W oparciu o relację wzajemnego szacunku, ich wykonanie ma przetrwać w pięknej brutalności świata przyrody. I aby to zrobić bez uszkodzeń, taktyczne i przetrwania sprzętu, jak te oferowane przez sklep internetowy Lamnia, są amulet.

Przetrwanie: Od hobby do osobistego spełnienia
Istnieje wielka tendencja do działań mających na celu przetrwanie w świecie hobby, które każdy ma jako poświęcenie w swoim czasie wolnym. W jednym z najbardziej ekstremalnych i odmiennych wariantów, płaszczyzna survivalowego hobby ma również postać „preparcionistas”. Ludzie, których obsesją jest zabezpieczenie przestrzeni, jak bunkier, wyposażony w dużo materiału i dostaw, z którymi można zmierzyć się z każdą możliwą niebezpieczną sytuacją. Z dużym systemem wentylacyjnym, generatorami elektrycznymi, konserwami i niekończącymi się innymi przedmiotami, aby przetrwać apokalipsę.

Jednak, w mniej hiperbolizowany i bardziej powszechnym stopniu, istnieje wiele osób, których hobby jest nabycie przyborów przetrwania. Czy twój pęd jest taki kolekcjoner, czy chcesz się zgubić w wrogich obszarach naturalnych przez pewien okres dni subsisting na własną rękę. Pasja, która skupia się na zakupie sprzętu taktycznego, noży ratunkowych, a nawet długopisów i toreb z tego samego pola. Sposób na przyzwyczajenie się do całego asortymentu instrumentów przydatnych do przetrwania.

Takie produkty można uzyskać w sklepach internetowych, takich jak Lamnia, strona internetowa, która ma niezliczone produkty i sprzęt przetrwania. Od odzieży, obuwia, zegarków i ryb, przedmiotów myśliwskich i strzeleckich, po latarki taktyczne, tomahawki lub inicjatorów pożaru. Skraju wyposażenia ratunkowego, z którym można zaopatrzyć się w wykonywanie wszelkich czynności mających na celu wytrzymanie wnętrzności natury własnymi środkami. I nie ma większego osobistego spełnienia niż dosjenie autonomii i zdolności adaptacyjnych w nieprzyjaznym środowisku poprzez przetrwanie.

Szanuj naturę, żyjąc w niej
Jest coś bardzo pięknego w relacji wzajemnego szacunku dla natury, która wynika z ofiary przetrwania w niej. Świat przyrody nie rozumie słabości. Rozładuj swój czysty gniew bezkarnie wobec każdego stworzenia, które nie pasuje do jego starożytnych wytycznych fenomenologicznych. W rzeczywistości, to klimaty i trudny teren, które podkreślają wielką moc natury, jej ogromne i zabójcze piękno, że tak wielu malarzy, fotografów i poszukiwaczy przygód zawsze urzekł. Nie ma ma masochizmu w tym, że chce przeniknąć jego siłę, ale ogromne pojęcie pokory za wszystko, co oferuje.

Z tego powodu przetrwanie nie jako nieunikniona konieczność w obliczu wrogiej sytuacji, ale jako decyzja z premedytacją, wnosi do naszego życia szeroki zakres znaczenia i wiedzy. Tak jak „to nie spokojne morze sprawia, że żeglarz jest dobry”, nieuniknione niebezpieczeństwo natury stawia ludzi w życiowym rozwiązłości: poddania się lub naśladowania. Omianie drogi kapitulacji, sukces w przetrwaniu oznacza uzyskanie ogromnej miłości i przyjemności własnej, a także głęboki szacunek dla ukochanego przeciwnika. Tak jak służy jako przykład dla siebie w obliczu innych etapów życia.

W przyrodzie zwierzę dostarcza sobie własne środki, aby przetrwać. Wrodzone warunki, które pozwalają na ich rozwój w takich okolicznościach. Różnica polega na tym, że istota ludzka, fizycznie, prawie nie posiada zręczności, aby się do niej dostosować. Z drugiej strony pomysłowość i inteligencja są narzędziami, które umożliwiają ich działanie na takich terytoriach bez naruszania ich integralności. W wyniku tego wglądu są naczynia, które skonfigurował, aby przetrwać. Aby wyciąć zarośla, na noc i chodzić bezpiecznie z jak najwięcej płynności, jak to możliwe.

Gigantyczny ekosystem może mieć nagły upadek

Dzięki dużym rozmiarom gigantyczne ekosystemy, takie jak lasy deszczowe Amazonii, są stosunkowo nieprzepuszczalne dla stresu środowiskowego w porównaniu z mniejszymi. Albo tak mamy tendencję do myślenia.

Jednak nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Nature zaprzecza temu założeniu. Większy, bardziej złożony ekosystem może być bardziej podatny na nagłe załamanie niż mniejszy, gdy czynniki środowiskowe i klimatyczne pokonują punkt zwrotny.

Zespół naukowców odpowiedzialnych za badanie doszedł do tego wniosku po zbadaniu związku między wielkością ekosystemu a tempem, w jakim upada w dramatycznej „zmianie reżimu”. Ich odkrycia przyniosły niepokojące pomysły.

„Zmiany reżimu mogą nagle wpłynąć na systemy hydrologiczne, klimatyczne i lądowe, prowadząc do degradacji ekosystemów i zubożałych społeczeństw”, piszą autorzy. „Duże systemy zmieniają się wolniej niż małe systemy, ale nieproporcjonalnie szybciej”, dodają, zgodnie z wynikami pięciu modeli komputerowych.

Nawet w życiu człowieka, ogromny ekosystem jak Amazonia może być cofnięta. Dramatyczne zmiany w dużych ekosystemach wokół planety mogą „wystąpić w „ludzkich” skalach czasowych lat i dziesięcioleci, co oznacza, że upadek dużych wrażliwych ekosystemów, takich jak lasy deszczowe Amazonii i karaibskie rafy koralowe, może potrwać tylko kilka dekad, gdy zostanie aktywowany”, ostrzegają naukowcy.

Początkowo, jak można się spodziewać, większe i bardziej złożone biologicznie ekosystemy są bardziej odporne niż mniejsze i prostsze. Jednak po punkcie bez powrotu, zapadają się szybciej w wyniku niszczycielskiego efektu domina na wszystkie jego części składowe.

Rozległy ekosystem, taki jak lasy deszczowe Amazonii, może zawalić się w ciągu zaledwie pół wieku, podczas gdy zestresowane rafy koralowe na Karaibach mogą to zrobić w ciągu zaledwie półtorej dekady.

Pod wrażeniem ich skali, wielkości i wieku geologicznego, możemy zostać oszukani myśląc, że duże ekosystemy są niezwykle odporne i mogą wyjść z spustoszeń stresu środowiskowego. Jednak taka iluzja trwałości jest myląca, ostrzegają eksperci.

„Ludzkość musi teraz przygotować się na zmiany w ekosystemach, które są szybsze niż wcześniej przewidywano poprzez nasze tradycyjne liniowe spojrzenie na świat, w tym na największe i najbardziej charakterystyczne ekosystemy na Ziemi i systemy społeczno-ekologiczne, które wspierają”, mówią.

9 sposobów, aby ustawić limity, aby chronić swoje zdrowie psychiczne

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą pojawić się, gdy nie zostaną ustalone żadne ograniczenia. Może to spowodować, że poczujesz się przygnębiony, niespokojny lub traumatyczny, gdy inni przekraczają granice, o których nie wiedziałeś, że musisz się komunikować.

Niestety, ustalenie i obrona swoich ograniczeń może być dość trudne, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Bez nich jednak ryzykujesz, że zostaniesz wyzyskiwany, źle potraktowany i otoczony przez ludzi, którzy nie mają pojęcia, że cię krzywdzą.

Chociaż może się to wydawać przytłaczające, istnieje wiele wskazówek, których możesz użyć do obrony linii, których nie chcesz, aby inni przekroczyli.

Oto dziewięć sposobów, aby ustawić granice, aby chronić swoje zdrowie psychiczne.

1. ZDEFINIUJ LIMITY W ZALEŻNOŚCI OD OSOBISTYCH POTRZEB
Zanim zaczniesz poprawnie definiować granice, musisz zrozumieć, jakie masz potrzeby i prawa. Pomyśl o swoich podstawowych prawach człowieka i rodzajach rozważań, które naturalnie przekazujesz obcym ludziom wokół ciebie. Ta lista może być bardzo prosta lub bardzo złożona. To zależy od Ciebie. Oto kilka przykładów:

-Prawo do prywatności.
-Prawo do pełnego szacunku traktowania.
-Prawo do porażki i uczyć się od porażki
-Prawo do kwestionowania irracjonalnych oczekiwań
-Prawo do „nie” bez winy
-Prawo do równie ważnych potrzeb, jak wszystkie inne.
Te prawa podstawowe znajdują się w centrum ich granic. Są to prawa niezbywalne, które muszą być egzekwowane, a ty jesteś winien to sobie, aby bronić ich przez cały czas. Z nich jako linii bazowej, można rozpocząć biorąc pod uwagę inne granice. Pomyśl o:

JAKIE SĄ TWOJE WARTOŚCI?
Na jakich moralności i ideałach opierają się Wasze opinie i cele? Jak można ustawić granice, które są dobrze spełnione i uzupełniają te wartości? W jaki sposób wartości te będą odzwierciedlać lub kwestionować ich ograniczenia?

KIEDY TRZEBA POWIEDZIEĆ „NIE”?
Zwróć uwagę na to, kiedy czujesz się nieswojo i kiedy nie chcesz powiedzieć „tak” rzeczom. Asertywność jest niezbędna dla wielu części życia, i być asertywnym w jego „nie”, musisz najpierw zrozumieć, kiedy trzeba, że „nie”.

CO TWOJE INSTYNKTY MÓWIĄ O TWOICH OGRANICZENIACH?
Podążanie za instynktem to świetny sposób na budowanie granic, o ile są one spójne podczas ich komunikowania. Jeśli uważasz, że coś narusza niewypowiedziany limit, a nawet sprawia, że czujesz się nieswojo, nadszedł czas, aby ustawić limit.

Dlaczego pasożyty powinny być włączone do globalnych planów ochrony

Pasożyty są niezawodnymi stworzeniami, ich sama wzmianka wysyła dreszcz na wielu plecach. Stworzenia takie jak wszy, pluskwy i grzybicy mogą powodować wielkie szkody, duży dyskomfort i wiele cierpienia dla swoich ludzkich gości, od których zależą one od ich przetrwania.

Jednak większość pasożytów jest nieszkodliwa dla ludzi, ponieważ tylko 4% z nich stanowi dla nas zagrożenie. Nie tylko to, ale pasożytnicze stworzenia, od roślin po zwierzęta, pełnią życiowe funkcje ekologiczne, dlatego powinny być włączone do globalnych planów ochrony, twierdzi zespół naukowców ze Stanów Zjednoczonych.

„Pasożyty są niezwykle zróżnicowaną grupą gatunków, ale jako społeczeństwo nie uznajemy tej różnorodności biologicznej za cenną”, wyjaśnia Chelsea Wood, która bada ekologię pasożytów na Uniwersytecie Waszyngtońskim i jest autorką artykułu w magazynie Biological Conservation na temat konieczności ratowania pasożytów przed wyginięciem na całym świecie. „Tracimy pasożyty i funkcje, które wykonują, nawet nie uznając tego.”

Wielu z nas może myśleć o pasożytniczych zwierząt jako niegodne ochrony, ale są one jednymi z najbardziej zróżnicowanych i ekologicznie ważnych zwierząt na Ziemi, naukowcy zauważają. Będąc tak zróżnicowane, jak są, pasożyty wahają się od pasożytniczych roślin, takich jak jemioła do mniej uroczych stworzeń, takich jak izopody, które żyją w wodzie i żywią się językami ryb, więc zajmują bardzo szerokie spektrum nisz ekologicznych.

Są one jednak jednymi z najmniej chronionych gatunków, które rzadko lub nigdy nie pojawiają się w działaniach na rzecz ochrony przyrody lub ekosystemów.

„Od dziesięcioleci ekolodzy wzywają do badań, aby zrozumieć ważną rolę ekologiczną pasożytów i w coraz większym stopniu chronić jak najwięcej gatunków przed wyginięciem. Jednak większość ekologów nadal działa w ramach priorytetowych systemów finansowania i wysiłku, które wykluczają lub ignorują pasożyty lub traktują je jako przeszkodę do pokonania”, piszą naukowcy, których praca jest wspierana przez Amerykańską Narodową Fundację Naukową.

Naukowcy wyznaczyli 12 celów promowania przyczyn ochrony różnorodności biologicznej pasożytów, w tym więcej badań i lepsze zarządzanie ochroną. Co ważne, twierdzą oni, że połowa pasożytów na świecie powinna być taksonomicznie opisana i nazwana w ciągu następnej dekady, aby te stworzenia i ich role ekologiczne mogły być lepiej zrozumiane.

„Jeśli gatunek nie ma nazwy, nie możemy ich uratować”, zauważa Colin Carlson, adiunkt na Uniwersytecie Georgetown. „Przyjęliśmy to przez dziesięciolecia u większości zwierząt i roślin, ale naukowcy odkryli tylko ułamek procenta wszystkich pasożytów na planecie. To są ostatnie granice: głębokie morze, głęboka przestrzeń i świat, który żyje we wszystkich gatunkach na Ziemi.”

Naukowcy podkreślają jednak, że ich schemat ochrony nie obejmuje pasożytów, które infekują ludzi i zwierzęta domowe, ponieważ muszą być kontrolowane. Nie jest też faktem, jak podkreślają, że pasożyty w przyrodzie są powszechnie zagrożone wyginięciem. „Nie powinniśmy zakładać, że wszystkie pasożyty wymierają lub wkrótce wywołają poważną epidemię”, podkreśla Wood.

Czy znasz ekologię cyfrową? Oto najlepsze praktyki, które sprawią, że świat stanie się lepszym miejscem

W 1968 roku, podczas wykładu w Krajowej Radzie Nauczycieli Języka Angielskiego, termin „ekologia medialna” został oficjalnie wprowadzony przez Neila Postmana.

Obecnie termin ten jest bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek.

Zagrożenie zmianami klimatycznymi, a także inne ważne wydarzenia, otworzyło oczy światu. I to nie tylko na poziomie fizycznym, ale także cyfrowym.

W związku z tym trwają prace uświadamiające pod hasłem digital ecology, ale jak dokładnie to działa?

Ekologia w mediach cyfrowych
Era cyfryzacji przyniosła nam wiele dobrych zmian.

Pierwszy i najważniejszy był w edukacji.

Chociaż nie wszystkie, zdecydowana większość krajów stosuje edukację zdalną.

Po raz pierwszy rodzice są naprawdę zaangażowani i zauważają wielki wysiłek nauczycieli.

Jednym z największych testów jest niedawna wirusowa fraza krążąca w sieci: „Wielu rodziców zda sobie sprawę, że to nie wina nauczyciela, ale ich dzieci”.

Oczywiście, ta edukacja nie dotyczy tylko szkół; znajdujemy go również na platformach edukacyjnych, gdzie specjaliści dostarczają swoją wiedzę wykutą na podstawie studiów i doświadczenia.

Nauka gry na skrzypcach z lekcjami online, dziś jest możliwa.

Innym wyraźnym przykładem jest rozrywka, taka jak platformy streamingowe lub amerykańskie loterie, takie jak Powerball.

Wcześniej można było wziąć udział w loterii w USA tylko wtedy, gdy byłeś w kraju i kupiłeś tam bilet. Wymagania są teraz bardziej elastyczne.

A jeśli nie lubisz żadnego z filmów, które dają na kanałach państwowych, możesz po prostu podłączyć telewizor do Internetu i uzyskać dostęp do niekończących się zróżnicowanych programów.

Ale, choć wszystko wydaje się być idealne, nic nie jest dobre w nadmiarze, a ekologia cyfrowa stara się zwalczać skrajności, które są tak zróżnicowane, jak możliwości oferowane przez sieć.

Terminy takie jak hiperłączność, infoxication, natychmiastowa gratyfikacja, komunikacyjne lenistwo i fałszywe wiadomości, wśród wielu innych, narodziły się z powodu wszystkich informacji śmieci, które nagromadziły się w Internecie, a to nadal rośnie.

Te ekscesy sprawiły, że jeden z największych problemów wzbudził Eduardo Galeno: „Lepiej tworzyć przyszłość niż cierpieć”.

Oznacza to, że cierpimy na przyszłość od momentu, gdy nasza ewolucja technologiczna przewyższyła naszą ewolucję jako gatunku. I musimy coś zrobić teraz, zanim nasze dzieci ucierpią z ciężarem.

Ale jak praktykować ekologię cyfrową?
Najlepiej byłoby, gdyby każdy nadal miał swobodny dostęp do informacji. Jednak oczy i kryteria muszą być dostrojone, aby wiedzieć, jak zidentyfikować cyfrowe śmieci i poprosić o ich usunięcie.

Na przykład, wracając do przypadku loterii, wyniki powerball są globalne zainteresowanie teraz, że można grać z dowolnego miejsca. Możesz również grać online.

Jednak jedną rzeczą, która jest cyfrowe śmieci i że często pomijamy jest „wirusowe” treści niektórych „wyzwań”, które pojawiają się w Internecie.

Jak zrobić domową glinę dla dzieci w 5 minut i niegotowane

W Internecie znajdziesz wiele domowych przepisów na glinę. Jest to adaptacja, która jest całkowicie zimna wykonana całkowicie. Bez gotowania, bez ciepłej wody. Odbywa się to w ciągu kilku minut, a dzieci mogą się z nim od razu bawić. Ponadto jest to glina biodegradowalna w 100%.

Kolejną zaletą jest to, że można zrobić to mniej lub bardziej miękkie w zależności od preferencji, po prostu dodając trochę więcej oleju.

Dla młodszych dzieci nadaje się najdelikatniejsze gliny, dzięki czemu mogą zmiażdżyć ręką i łatwiej zatopić palce. Niesie dużo soli, więc odruchowo, jeśli glina zostanie włożona do ust, szybko ją wypluje. W każdym razie, jeśli trochę połkniesz, nic się nie dzieje, ponieważ jego składniki są jadalne: mąka, sól, woda i olej.

Kilka wyjaśnień, zanim umieścimy przepis:
Jako kubek używam studni, która niesie ze sobą słoik jogurtu. Ile zarabiasz, zależy oczywiście od tego, ile masz dzieci i ich wieku.
Olej jest kluczem. Do tego dobrze, używam dwóch i pół łyżki oleju, ale to zależy od marki mąki, jak również. Moja rada jest zacząć od kilku łyżek, ugniata i dodać więcej, jeśli trzeba. Jeśli umieścisz dodatkowy olej, twoje ręce będą trochę kolczaste, a następnego dnia będzie luźny olej w pojemniku, w którym go przechowujesz. Nic poważnego. Załóż serwetkę, aby ją wchłonąć i kontynuować zabawę z gliną. Tekstura będzie bardziej miękka, ale znajdziesz nowe sposoby bezpiecznej gry.
Do tworzenia kształtów mamy formy gliniane i noże spa. Dobrą rzeczą w noże spa jest to, że można ich używać w kuchni, aby ciasteczka lub kształty na chleb dla najmłodszych. Są bardzo łatwe do znalezienia i tanie.
Rolki, noże, łyżki i widelce (z tworzywa sztucznego lub drewna) grają dużo, chociaż nie są niezbędne.
Jak zrobić domową glinę bez gotowania lub gorącej wody
Składniki

3 szklanki mąki
1 szklanka drobnej soli (im drobniej, tym lepiej)
1 szklanka wody
2-5 łyżek oleju, używam słonecznika, ale warto (zacznij od dodania dwóch łyżek)
barwnik żywności (opcjonalnie), nie próbowałem akwarele, malowanie palcami lub tym podobne, ale przypuszczam, że byłyby tego warte.