Grexgroup.com

Cena lekkiego, głównego gracza w 2020 r. z nowymi taryfami CNMC

Rok 2020 będzie rokiem, w którym taryfy, które konsumenci płacą za światło swoich domów, będą miały szczególne znaczenie w codziennych ramach dzięki nowym przepisom zaproponowanym przez Krajową Komisję Rynków i Konkurencji (CNMC). Zgodnie z tym, będą sekcje czasowe, które będą dalej dyskryminować zużycie energii elektrycznej, pobierane zgodnie z tym, co jest ustalone jako okresy wyższego i niższego popytu.

Te nowe transze opłat będą miały wpływ na te na rynku regulowanym (PVPC) i mają zakontraktowane moc 15 KWh lub mniej. W rezultacie prawie wszystkie gospodarstwa domowe i konsumenci indywidualni w kraju będą z nim powiązani, którzy będą musieli dostosować się do prawodawstwa, które ma pomóc w dostarczeniu większej ilości informacji na temat tego, kiedy energia elektryczna stanie się bardziej opłacalna, a tym samym wpłynąć na wykorzystanie wykorzystania wykorzystania danego zastosowania w pozytywny sposób.

Fakt, który ma znaczenie w takich miejscach jak Hiszpania, która należy do najdroższych krajów do korzystania z energii elektrycznej w całej Unii Europejskiej. Według najnowszych danych byłoby to piąte miejsce, wyprzedzając jedynie Irlandię, Belgię, Danię i Niemcy.

Energia odnawialna, coraz bardziej poszukiwana
Możliwość korzystania z energii elektrycznej z czystych źródeł, takich jak airelimpioenergia.com, jest jedną z najczęściej powtarzanych decyzji wśród konsumentów. Potrzeba dbania o środowisko i bardziej spójna z decyzjami podejmowanymmi w tym zakresie doprowadziła teraz bardziej niż kiedykolwiek do większego szacunku i dostosowania się do form konsumpcji.

Oprócz wyboru opcji, takich jak pasywny dom, nowe ceny CNMC mogą być również punktem zwrotnym dla wielu, wybierając najbardziej efektywny czas zużycia między szczytem, płaskim lub dolinowym czasem, które dzielą segmenty użytkowania. Narzędzie, które pozwoli nie tylko być bardziej spójne ze środowiskiem, ale także, jak wspomniano, zaoszczędzić na ostatecznej ustawy.

W każdym razie wskazane jest, aby rozpocząć od przejścia do firmy elektrycznej, która wygląda bardziej dla środowiska niż tradycyjne i która jest w stanie spełnić normy na wysokości tego, co jest wymagane w 21 wieku. Energia jest dziś podstawowym dobrem, podobnie jak robi wszystko, co w jej rękach, aby dbać o planetę, na której rozwija się życie każdego człowieka.

Nowe propozycje CNMC
Nowa aktualizacja stawek za energię elektryczną wejdzie w życie dopiero pod koniec tego roku, tak szybko, jak to możliwe, chociaż już wiadomo, jakie będą godziny, w których każda z sekcji zużycia będzie oznaczać. Kiedy w końcu stanie się skuteczne, to do tych okresów, że trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę, jeśli ktoś chce wiedzieć, jak może zaoszczędzić więcej na rachunku na koniec miesiąca, coś, co będzie również zależeć od tego, czy ilość energii zużywanej w jednym i drugim jest znaczna, czy nie.

Z nowych odcinków, na Półwyspie, Na Wyspach Kanaryjskich i Balearach będzie droższe zużycie energii elektrycznej w okresach od 10 do 14 godzin i 18 do 22 godzin, które są interpretowane jako godziny szczytu (11 do 13 godzin i 19 do 23 godzin w Ceuta i Melilla). Następnie, płaskie godziny, średni koszt, będzie od 8 do 10 rano, od 14 do 18 godzin i od 22 do 24 godzin (od 8 do 11, 15 do 19 i 23 do 24 godzin w Ceuta i Melilla).

Wreszcie, warto wspomnieć o tych konkretnych sekcjach, w których konsumpcja znacznie obniży cenę zapłaconą, jeśli ma miejsce w tych godzinach, nazywanych obszarem doliny. Będą to te między dwunastą godziną w nocy a 8 rano, bez względu na miejsce w Hiszpanii, nie ma tu rozróżnienia między Półwyspem, Wyspami Kanaryjskimi, Balearami, Ceutą czy Melillą.

Migracje ptaków w Cieśninie Gibraltarskiej wskazują, jak ustawić farmy wiatrowe

Analiza migracji ptaków w Cieśninie Gibraltarskiej pozwoli naukowcom doradzać administracjom i firmom w zakresie instalacji turbin wiatrowych o energii elektrycznej oraz o tym, że nie kolidują one z nawykami ptaków. Podczas tegorocznej podróży powrotnej naukowcy badali również wpływ braku ludzi w zamknięciu na latającą faunę.

Zespół naukowców, kierowany przez naukowców z Uniwersytetu w Maladze (UMA), przeanalizował trajektorię i wzorce ruchu ptaków, które przekraczają Cieśninę Gibraltarską. Celem jest doradzanie administracjom i firmom prawidłowej instalacji turbin wiatrowych bez zakłócania przez nie zwyczajów różnych ptaków, które przecinają ten obszar.

Projekt rozpoczął się w 2018 roku w celu znalezienia sposobu na zminimalizowanie szkód ekologicznych spowodowanych przez wiatraki w latającej faunie. Turbiny wiatrowe często zmuszają ptaki do zmiany tras lub zwiększenia ich liczniejszych podróży pod względem energetycznym. W swojej najnowszej analizie, która zbiegła się z okresem zamknięcia pandemii COVID-19, naukowcy zajmą się również wpływem ludzkiej kwarantanny na setki ptaków, które przekroczyły Cieśninę.

„Ta izolacja da nam wyjątkową okazję do zbadania zachowań zwierząt i będzie bardzo interesująca”, mówi Antonio Román Muñoz, profesor na wydziale biologii zwierząt Wydziału Nauk UMA Antonio Román Muñoz, jeden z głównych autorów tego dzieła, który został opublikowany przez czasopismo naukowe Journal of Animal Ecology.

Ekspert twierdzi, że jak dotąd nie wiadomo, czy ptaki postrzegają środowisko miejskie tak samo jak ludzi, więc zbadają, czy nie nastąpia jakakolwiek zmiana. „Wszystko, co się dzieje, będzie znaczące, ponieważ warunki zanieczyszczenia i hałasu uległy między innymi zmianie, co może doprowadzić do zmiany tras w obliczu nowej sytuacji”, podkreśla.

Naukowcy przeanalizowali zachowanie lotu 73 czarnych milanosów (Milvus wędruje) podczas przekraczania Cieśniny Gibraltarskiej, w drodze do obszarów zimowania w Afryce Subsaharyjskiej. „Wybraliśmy te okazy, ponieważ dzięki ich rozmiarom mogą z łatwością nosić GPS, który stworzyliśmy, dzięki któremu możemy analizować ich trasy”, wyjaśnia ekspert UMA.

To urządzenie zostało zaprojektowane przez sam zespół naukowy i jest jednym z najdokładniejszych na świecie, ponieważ może informować o lokalizacji każdego z okazów zaznaczonych w każdej sekundzie, a nawet dokładnie wiedzieć, ile aleteos ptaki muszą zrobić trasę.

Aby przeanalizować sposób latania, akcelerometr tego samego typu, który zostały włączone telefony komórkowe, z którym kroki, które są podane lub obracać ekran podczas zmiany orientacji jest liczony. „Ważne było dla nas, abyśmy wiedzieli, w jaki sposób pokonali trasę, jak zaplanowali przejście w oparciu o warunki środowiskowe, czy zaplanowali, ile razy bili skrzydła na sekundę i czy istniały różnice między dorosłymi a nieletnimi”, mówi Román Muñoz.

Czy istnieją dowody na „koniec ropy naftowej”, czy jest to tylko iluzja?

Rynek ropy naftowej osiągnął rekordowo niski poziom w kwietniu, co skłoniło niektórych do zastanowienia się, czy przemysł może dokonać pełnego ożywienia. Z kosztem jednej baryłki ropy krótko zanurzając się w liczbach ujemnych, można śmiało powiedzieć, że był to najtrudniejszy okres w historii współczesnego rynku.

Obecny kryzys może oznaczać koniec paliw kopalnych, a jednocześnie stworzyłoby to trudności dla wielu ludzi w branży, ale byłoby to również pozytywny dla środowiska rozwój.

Sprawa jest jasna. Ze względu na globalną pandemię popyt na ropę naftową w dużej mierze wyschł, a przy wszystkich utraconych zdolnościach produkcyjnych popyt prawdopodobnie nie zostanie zadołany, przynajmniej na jakiś czas, jeśli ponownie wzrośnie. Warunki te tworzą scenariusz, który podnosi spektrum trwale uszkodzonego przemysłu paliw kopalnych.

Ale czy są jakieś prawdziwe dowody, oprócz liczb kwietniowych, na koniec ropy naftowej?
Czysto z perspektywy rynku, trudno powiedzieć. W tej chwili ropa naftowa pozostaje najczęściej sprzedawanym produktem na świecie. I choć inwestorzy zostali negatywnie dotknięci kwietniową krachem, nadal nie wydają się opuszczać rynku.

Najnowsze wykresy wskazują, że około 79% osób o odpowiednich interesach biznesowych chce kupić ropę, a nie ją pobrać. Może to oznaczać, że inwestorzy chcą wykorzystać niskie ceny w nadziei na ożywienie, ale w ten czy inny sposób wykazuje pewien stopień zaufania do rynku. Nie można powiedzieć, czy to zaufanie jest w tej chwili uzasadnione, czy nie. Ale inwestorzy pozostają optymistycznie nastawieni do ropy naftowej.

Jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę rzeczywiste zapotrzebowanie, istnieje kilka bardziej interesujących dowodów do rozważenia. Najważniejszy jest wymagany stan transportu, który ostatecznie odpowiada za znaczną część światowego zużycia ropy naftowej. Od codziennych podróży po loty międzynarodowe, podróże służbowe i rekreacyjne wyparowały na całym świecie w ostatnich miesiącach.

Kiedy wróci do swoich poziomów sprzed pandemii, nikt nie wie. Ostatnio przedstawiciele Goldman Sachs przewidywali, że popyt na ropę wzrośnie, ale może mieć wpływ na brak podróży służbowych. Uwagi te koncentrowały się głównie na podróżach lotniczych, ale transport komercyjny wszelkiego rodzaju może zostać na stałe zmieniony.

Wiele firm już dyskutuje o możliwości kontynuowania pracy z domu, nawet po pandemii. Twitter CEO Jack Dorsey ogłosił, że pracownicy firmy mogą pracować z domu na stałe, jeśli wolą. Taka inicjatywa w wielu firmach na całym świecie, zatrudniających miliony, może zminimalizować podróże służbowe w sposób, który mógłby wpłynąć na przemysł naftowy.

Fakt, że niektóre z największych miast na świecie już pracują nad oferowaniem alternatywnych opcji, pogarsza potencjalną migrację z dala od codziennej migracji podróży służbowych. W szczególności miasta dodają obecnie ścieżki rowerowe jako sposób na zapewnienie obywatelom miejsc do pracy przy zachowaniu zdrowego dystansu społecznego, ale ostatecznie jako alternatywne opcje transportu.

Nowy radykalny wynalazek udaje się wytwarzać energię elektryczną z cienia

Dużą wadą energii słonecznej jest to, że nie wytwarza energii elektrycznej w cieniu.

Ten przełomowy wynalazek brzmi jak futurystyczne urządzenie Star Trek, ale w rzeczywistości jest wynalazkiem naukowców z National University of Singapore. Radykalny nowy wynalazek wykorzystuje kontrast między oświetlonymi obszarami i cieniami do wytwarzania energii elektrycznej.

Kontrast w oświetleniu tworzy różnicę napięcia między tymi dwoma obszarami, co powoduje prąd elektryczny. Lub, jak naukowcy ujął to w niedawno opublikowanym badaniu, Shadow Effect Power Generator (SEG) „eliminuje kontrast oświetlenia, które wyłania się na urządzeniu z cieni i generuje prąd stały, po prostu umieszczając część generatora w cieniu.”

Nie trzeba dodawać, że zbieranie cieni do generowania energii może być rewolucyjne, ponieważ cienie są wszędzie. „W konwencjonalnych zastosowaniach fotowoltaicznych lub optoelektronicznych, w których do zasilania urządzeń wykorzystywane jest stałe źródło światła, obecność cieni nie jest pożądana, ponieważ obniża wydajność urządzeń”, wyjaśniają naukowcy.

Jednak nie dotyczy to urządzenia. Składa się z zestawu tak zwanych komórek SEG ułożonych w elastyczną i przezroczystą folię z tworzywa sztucznego, z każdą komórką pokryta cienką warstwą złota zdeponowaną w waflach krzemowych. „Kiedy cała komórka SEG jest oświetlona lub w cieniu, ilość wytwarzanej energii elektrycznej jest bardzo niska lub zerowa”, wyjaśnia profesor Andrew Wee, który jest liderem zespołu badawczego.

„Gdy część komórki SEG jest podświetlona, wykrywa się znaczące gniazdko elektryczne”, mówi Wee. „Odkryliśmy również, że optymalna powierzchnia do wytwarzania energii elektrycznej jest wtedy, gdy połowa komórki SEG jest oświetlona, a druga połowa w cieniu, ponieważ zapewnia wystarczającą powierzchnię do generowania i zbierania ładunku, odpowiednio.”

Mobilne urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony i zegarki elektroniczne, mogą korzystać z technologii, ponieważ są używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przenośne źródła zasilania mogą utrzymywać te urządzenia naładowane do długotrwałego użytku, ale dzisiejsze technologie starają się wykorzystać energię słoneczną. Nowy wynalazek może poprawić wszechstronność przenośnych źródeł zasilania, pracując również w cieniu.

Jak będzie wyglądać największa na świecie bateria ciekłego powietrza

Rozpoczyna się budowa największej na świecie baterii do ciekłego powietrza, która będzie przechowywać energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i zmniejsza emisję dwutlenku węgla z elektrowni na paliwa kopalne.

Projekt w pobliżu Manchesteru w Wielkiej Brytanii wykorzysta zapasową zieloną energię do skompresować powietrze do cieczy i przechowywać je. Gdy zapotrzebowanie jest wyższe, płynne powietrze jest zwracane do gazu, zasilając turbinę, która zwraca zieloną energię do sieci.

Duża ekspansja energii wiatrowej i słonecznej ma zasadnicze znaczenie dla rozwiązania problemu zagrożenia klimatycznego, ale nie zawsze są one dostępne. Dlatego magazynowanie ma kluczowe znaczenie, a nowy projekt będzie największy na świecie poza pompowanymi systemami hydroelektrycznymi, które wymagają zbiornika górskiego do przechowywania wody.

Nowa bateria ciekłego powietrza, opracowana przez Highview Power, będzie działać w 2022 roku i będzie w stanie zasilać do 200 000 domów przez pięć godzin i przechowywać energię przez wiele tygodni. Baterie chemiczne są również niezbędne do przejścia do świata bezemisyjnego, a ich cena gwałtownie spada, ale mogą przechowywać stosunkowo niewielkie ilości energii elektrycznej tylko przez krótki czas.

Co to są baterie ciekłego powietrza?
Baterie ciekłego powietrza mogą być budowane w dowolnym miejscu, powiedział dyrektor generalny Highview Javier Cavada: „Powietrze jest wszędzie na świecie. Głównym konkurentem nie są tak naprawdę inne technologie magazynowania, ale paliwa kopalne, ponieważ ludzie nadal chcą kontynuować budowę elektrowni gazowych i węglowych dzisiaj, co ciekawe”, powiedział.

Rząd Wielkiej Brytanii wsparł projekt dotacją w wysokości 10 milionów funtów. Minister energii i czystego wzrostu, Kwasi Kwarteng, powiedział: „Ten rewolucyjny nowy obiekt będzie stanowić kluczowy element naszego dążenia do zerowej sieci, zapewniając większą elastyczność brytyjskiej sieci elektroenergetycznej i tworząc zielone miejsca pracy w Greater Manchester.

„Projekty takie jak te pomogą nam zrealizować całkowitą wartość naszej światowej klasy energii odnawialnej, zapewniając, że domy i przedsiębiorstwa mogą być nadal zasilane przez zieloną energię, nawet gdy słońce nie świeci, a wiatr nie wieje”, powiedział.

Rząd Wielkiej Brytanii jest wzywany do ożywienia gospodarczego pandemii koronawirusowej na zielono. „Jesteśmy to winni przyszłym pokoleniom, aby odbudować się lepiej,” premier Boris Johnson powiedział niedawno, podczas gdy kanclerz Rishi Sunak planuje „zielonej rewolucji przemysłowej.”

Alex Buckman, ekspert w dziedzinie magazynowania energii w grupie Energy Systems Catapult, powiedział, że elektrownie zanieczyszczające gaz były głównym sposobem zrównoważenia brytyjskiej sieci energetycznej. Jednak system zerowego emisji netto potrzebowałby dziś ponad 30% energii ze źródeł odnawialnych, a tym samym większego składowania.

Zielony wodór, paliwo przyszłości

Wodór będzie paliwem przyszłości i krok po kroku zastąpi wszystkie obecne paliwa kopalne. AleaSoft przeprowadził analizę wpływu wodoru na sektor energetyczny jako kluczowy czynnik transformacji ekologicznej oraz podsumowanie obecnego i przyszłego wykorzystania tego gazu w różnych sektorach gospodarki.

Wodór jest najliczniejszym pierwiastkiem we wszechświecie. Jest on stosowany jako wkład w rafinacji ropy naftowej, produkcji amoniaku i metanolu oraz produkcji stali. Obecnie światowy popyt na wodór wynosi ponad 70 milionów ton rocznie.

Dostarczanie wodoru użytkownikom przemysłowym jest obecnie ważnym biznesem na całym świecie. Popyt na wodór, który od 1975 r. wzrósł ponad trzykrotnie, nadal rośnie, zasilany prawie w całości przez paliwa kopalne, z 6% światowego gazu ziemnego i 2% światowego węgla do produkcji wodoru.

Pierwszy stos fazy kwantowej

Naukowcy z Kraju Basków i Włoch wyprodukowali stos z rdzeniem indyjskiego arsenku i nadprzewodników aluminiowych na swoich biegunach, który może być kluczem do niektórych technologii kwantowych. Generuje superprąd, który nie jest wywoływany przez napięcie, jak w klasycznych bateriach, ale przez różnicę fazową w obwodzie kwantowym.

Klasyczny stos, stos Volta, jest częścią naszego codziennego życia i jest dobrze znany. Przekształca energię chemiczną w napięcie, które może następnie zasilać obwody elektroniczne w wiele urządzeń.

Jednak w wielu technologiach kwantowych obwody lub urządzenia są oparte na materiałach nadprzewodzących, gdzie prądy mogą przepływać bez konieczności stosowania napięcia. W związku z tym tego typu system nie wymaga klasycznego stosu.

Prądy te są nazywane superprądami, ponieważ nie mają utraty energii. Są one indukowane nie przez napięcie, ale przez różnicę fazową funkcji fali obwodu kwantowego, która jest bezpośrednio związana z falującą naturą materii.

Tak, że urządzenie kwantowe zdolne do zapewnienia trwałej różnicy faz może być postrzegane jako stos fazy kwantowej, który indukuje superprędków w obwodzie kwantowym.

Teraz zespół naukowców z Kraju Basków i Włoch przedstawia w czasopiśmie Nature Nanotechnology wyniki teoretycznej i eksperymentalnej współpracy, która doprowadziła do produkcji pierwszego stosu tego typu. Według autorów jest kluczowym elementem technologii kwantowych opartych na spójności fazowej.

Pomysł ten został po raz pierwszy wymyślony w 2015 roku przez Sebastiana Bergereta z grupy fizyki mesoskopowej Centrum Fizyki Materiałowej (CFM, mieszane centrum CSIC i Uniwersytetu Kraju Basków UPV/EHU) oraz Ilyę Tokatly, profesora Ikerbasque z grupy nanoespectrtroskopii UPV/EHU, obu partnerów Międzynarodowego Centrum Fizyki Donostia (DIPC).

Sprzęgło spin-orbita
Wspólnie zaproponowali system teoretyczny o właściwościach niezbędnych do budowy stosu fazowego, który łączy materiały nadprzewodzące i magnetyczne z wewnętrzną efektem relatywistycznym, zwanym sprzężeniem spin-orbita.

Kilka lat później naukowcy Francesco Giazotto i Elia Strambini z Instytutu NEST-CNR w Pizie, we współpracy z innymi z włoskiego Uniwersytetu w Salerno, zidentyfikowali odpowiednią kombinację materiałów i wyprodukowali pierwszy stos fazy kwantowej.

Znaczenie zużycia energii elektrycznej przez siebie

Czy słyszałeś o elektrycznym zużyciu energii? Czy znasz wszystkie jego zalety? W tym poście pokażemy Ci, co to jest i jakie są jego główne zalety.

Co to jest zużycie energii elektrycznej?
Elektryczne zużycie energii elektrycznej to produkcja energii elektrycznej poprzez instalację paneli fotowoltaicznych na dachu domów, lokali lub magazynów przemysłowych; W ten sposób, większość zużycia gospodarstw domowych jest obsługiwana, przy użyciu baterii, które przechowują nadmiar energii, która jest produkowana w ciągu dnia i używana w nocy.

Oto główne rodzaje elektrycznych po zużyciu własnego:

Samozłości podłączone do sieci: jest zainstalowany wewnątrz sieci domu i w fizycznej sieci elektrycznej transportu i dystrybucji. Ponieważ warunki pogodowe wpływają na produkcję energii, gdy jest on zerowy lub bardzo niski, wykorzystywana jest tradycyjna sieć elektryczna.
Zużycie we własnym zakresie nie jest podłączone do sieci: tylko zasilanie samoobsługowe; w ten sposób przedsiębiorstwo zajmujące się dystrybucją energii nie jest opłacane, ale jej początkowa inwestycja jest większa.
Co trzeba postawić na elektryczne zużycie własnego?
Pierwszą rzeczą, którą musisz postawić na elektryczne zużycie energii elektrycznej jest mieć wysokiej jakości panele słoneczne, takie jak te, które oferuje Svea Solar, aby skorzystać ze wszystkich godzin słonecznych i spłacić początkową inwestycję. Oto, jakie są jego podstawowe części.

Płyta słoneczna: urządzenie, które ma serię ogniw słonecznych, których funkcją jest przekształcanie światła w prąd elektryczny.
Bateria: element odpowiedzialny za przechowywanie i gromadzenie energii elektrycznej w słonecznych godzinach do użytku w nocy lub w dni o niskiej intensywności słonecznej. Nie można pobrać w całości tego urządzenia i musi być co najmniej w połowie naładowane; dlatego wskazane jest zainstalowanie więcej niż jednej baterii na płytkę fotowoltaiczną. Ponadto należy go przechowywać w temperaturze między 20 a 25oC.
Konwerter: jego funkcją jest przekształcenie fali DC w naprzemienną falę prądową, ponieważ panele słoneczne wytwarzają falę DC, a domy wykorzystują naprzemiennie.
Regulator ładowania: jest odpowiedzialny za kontrolowanie przepływu energii między polem fotowoltaicznym a bateriami; W ten sposób można optymalnie naładować baterie i przedłużyć żywotność paneli słonecznych.
Przełącznik: Przełącznik transferowy, który jest odpowiedzialny za przełączanie z jednego zasilacza do drugiego.

Gospodarka i odnawialne źródła energii, doom koniec ery węgla

Powszechnie cytowany argument na rzecz spalania węgla do wytwarzania energii elektrycznej mówi, że jest to tani i skuteczny sposób, aby to zrobić. Jednak to już nie prawda.

Jedna trzecia elektrowni węglowych na świecie jest już droższa w eksploatacji niż budowa nowych odnawialnych źródeł energii, wraz z ulepszonymi rozwiązaniami w zakresie magazynowania baterii. To według zespołu ekspertów, który opublikował raport na temat rosnących kosztów energii opartej na węglu w porównaniu do energii odnawialnej.

Jak wyjaśniają, w ciągu pięciu lat, ponieważ ceny energii ze źródeł odnawialnych będą nadal spadać, nawet 73% floty węglowej planety będzie droższe niż nowo zainstalowane odnawialne źródła energii. „Zastąpienie całej floty światowych elektrowni węglowych czystszą energią i magazynowaniem baterii można osiągnąć dzięki rocznym oszczędnościom netto już w 2022 roku”, piszą eksperci energii Rocky Mountain Institute.

„Szybki spadek kosztów energii odnawialnej przynosi roczne oszczędności netto do 105 miliardów dolarów do 2025 roku”, dodają. „Wszystko to jest przed rozważeniem poważnych skutków dla zdrowia, klimatu i środowiska węgla, lub biorąc pod uwagę społeczne i środowiskowe korzyści wynikające z redukcji zanieczyszczeń.”

Szybkie wycofywanie się z wytwarzania energii węglowej z jednoczesnym przejściem na energię odnawialną jest „w naszym zasięgu”, podkreśla Paul Bodnar, dyrektor zarządzający amerykańskiej grupy ekspertów.

„Energia węglowa szybko stoi w obliczu starzenia się gospodarczego, niezależnie od cen emisji dwutlenku węgla i polityki zanieczyszczenia powietrza”, mówi Matt Gray, dyrektor zarządzający Carbon Tracker Initiative, organizacji non-profit z siedzibą w Wielkiej Brytanii. „Zamknięcie zdolności produkcyjnych węgla i zastąpienie ich tańszymi alternatywami nie tylko pozwoli zaoszczędzić pieniądze konsumentów i podatników, ale może również odegrać ważną rolę w następnym ożywieniu gospodarczym”.

Energia odnawialna szybko zyskuje na popularności w wielu krajach rozwiniętych, w tym w Stanach Zjednoczonych. Jest to szczególnie ważne w tej chwili, ponieważ pandemia Covid-19 zmniejszyła ogólne zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale produkcja energii słonecznej i wiatrowej nadal w dobrym tempie.

„Z energii wiatrowej i słonecznej, po utworzeniu farmy słonecznej lub wiatraka, przyrostowe koszty ich prowadzenia jest praktycznie zerowa”, mówi Toby Shea, starszy oficer kredytowy w agencji ratingowej Moody’s Investors Service. „Z drugiej strony, koszt paliwa związanego z wytwarzaniem węgla lub gazu jest znaczący. Więc kiedy ciasto popytu kurczy się, węgiel i gaz ustąpi, ale energia słoneczna i wiatrowa będzie nadal działać.”

Panel słoneczny, który działa w nocy

Złe w panelach słonecznych jest to, że są one bardzo przydatne w ciągu dnia, gdy świeci słońce, ale są one dość bezużyteczne w nocy, w ciemności. Ale teraz, to nie musi być przypadek.

Nowy projekt panelu słonecznego działa nawet w nocy, zgodnie z artykułem opublikowanym przez Jeremy Munday, profesor w Katedrze Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej na UC Davis.

Naukowcy zaprojektowali nowe ogniwo słoneczne, które w pewnych warunkach może wytwarzać do 50 watów energii na metr kwadratowy w nocy. To około jednej czwartej normalnej produkcji panelu słonecznego w ciągu dnia.

Nowy panel działa jak normalne ogniwo słoneczne, z wyjątkiem na odwrót. W przeciwieństwie do komórki fotowoltaicznej, tak zwanej komórki termodiadyjnej, wytwarza energię poprzez emitowanie ciepła do otoczenia, a gdy wskazuje na nocne niebo, emituje światło podczerwone, ponieważ jest cieplejsze niż przestrzeń kosmiczna.

Nowe urządzenie, zwane komórką anty-solatową, zbiera to promieniowanie, aby przekształcić je w energię elektryczną w taki sam sposób, w jaki konwencjonalne ogniwo słoneczne absorbuje promieniowanie słoneczne.

„Zastanawialiśmy się, co by było, gdybyśmy wzięli jedno z tych urządzeń i umieścili je w ciepłym miejscu i wskazali na niebo”, wyjaśnia Munday. „Normalne ogniwo słoneczne wytwarza energię poprzez pochłanianie światła słonecznego, powodując pojawienie się napięcia przez urządzenie i przepływ prądu. W tych nowych urządzeniach emituje się światło, a prąd i napięcie idą w przeciwnym kierunku, ale energia jest nadal wytwarzana”, wyjaśnia naukowiec.

„Trzeba użyć różnych materiałów, ale fizyka jest taka sama”, dodaje.

Co więcej, nowe urządzenie może również działać w ciągu dnia, jeśli jest chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub z dala od słońca. Innymi słowy, w przeciwieństwie do konwencjonalnych paneli słonecznych, może pracować przez cały dzień, co pozwoliłoby przezwyciężyć poważne ograniczenie nieodłącznie związane z obecną generacją ogniw fotowoltaicznych.

„Ponieważ ten nowy typ ogniw słonecznych może pracować 24 godziny na dobę, jest to intrygująca opcja zrównoważenia sieci energetycznej podczas cyklu dzień-noc”, mówi uniwersytet.