Grexgroup.com

Szybka moda vs. zrównoważona moda

Szybka moda
Czym jest Fast Fashion i dlaczego nie leży to w najlepszym interesie zarówno kupujących, jak i ekosystemu?

Fast Fashion opiera się na masowej produkcji w krótkim czasie odzieży. Że musi być produkowany tak wiele w tak krótkim czasie i że odzież, która jest wykonana, musi mieć „przystępną” cenę.

Fast Fashion nie tylko potrzebuje tanich materiałów (niektóre zanieczyszczają dużo), ale także potrzebuje taniej siły roboczej, aby zmniejszyć swoje koszty do minimum, osiągając skrajności wyzysku pracowników, często w tajnych ośrodkach, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci pracują dłużej niż 12 godzin dziennie, aby produkować odzież o dość przejezdnej jakości.

Niestety wiele firm w centrum miasta sprzedających niemarkowe ubrania, a nawet międzynarodowe firmy, w ich dążeniu do maksymalizacji zysków, sprzedają odzież fast fashion.

Zrównoważona moda lub slow fashion
Wszystkie przedmioty sprzedawane z zrównoważonej mody mają cenę od 40% do 70% mniej niż cena odzieży Fast Fashion. Innym z zalet, że ta moda jest to, że od unikalnych sztuk są sprzedawane, twój styl zawsze będzie wyjątkowy; nikt inny nie będzie miał tego kawałka ani ubrania. Wiemy, skąd pochodzą nasze ubrania. Z drugiej strony, już wiesz, problemy, które szybko mody zużywa, i jak zrównoważona moda przynosi nam korzyści.

Gdzie mogę dostać zrównoważone ubrania?
Na amerykańskich targach, co to jest? zaktualizowana wersja tradycyjnych rynków odzieży używanej, które były czasami organizowane przez rodziny i inne przez grupy przyjaciół, gdzie oferowały bardzo tanie ubrania, których chcieli się pozbyć.

Targi te, oprócz promocji rynku z drugiej ręki, często otreme ubrania od małych przedsiębiorców, którzy oferują swoje kreacje wykonane w bardziej ręcznie.

Niektóre z tych amerykańskich targów, można również znaleźć je w wirtualnych sklepach i sieciach społecznościowych, które pozwoliły im zaoferować odzież nawet do wartości niższych niż w ich własnych lokalach handlowych.

Jeśli mieszkasz lub masz możliwość podróży do Stanów Zjednoczonych lub Europy istnieje również wiele z tych miejsc z unikalnych elementów vintage; można nawet dostać Dior, Dolce &gabbana i więcej luksusowych marek w super przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *