Grexgroup.com

Te rzeczy, które robisz, aby uratować planetę, są naprawdę straszne

Czy wiesz, że powiedzenie „droga do piekła jest wybrukowana dobrymi intencjami?” Odnosi się to w dużej mierze do tego, co robimy, aby przyczynić się do opieki nad planetą. Wiele z tych pozornie zrównoważonych wyborów, których dokonujesz, może nie być tak przyjaznych dla środowiska, jak się wydaje.

To dlatego, że przedmioty marketingowe generują dużo pieniędzy jako produkty ekologiczne, niezależnie od tego, czy naprawdę są. Hans Hoogervost jest szefem organizacji międzynarodowych standardów rachunkowości, która śledzi, jak spółki notowane na giełdzie działają w sposób zrównoważony i ostrzegł, że korporacje priorytetowo traktują zyski nad planetą.

Jednak przy tak dużej ilości dezinformacji krążących, trudno zrozumieć, które produkty lub usługi są naprawdę dobre dla planety.

Torby bawełniane wielokrotnego pożyciem
Ta bawełniana torba wielokrotnego rozgodowania zanieczyszcza powietrze i wodę znacznie bardziej niż plastikowa torba.

W tej chwili toczy się wojna z plastikiem, a to daje obraz, że to diabeł. PEI była pierwszą prowincją w Kanadzie, która ogłosiła zakaz używania plastikowych toreb, a Nowa Fundlandia i Labrador ogłosiły niedawno, że pójdą w jego ślady. Ale pośpiech, aby kupić torby bawełniane, aby zastąpić te detaliczne torby plastikowe może być błędem.

Torby bawełniane wielokrotnego użytku wydają się dobrym zamiennikiem i są, jeśli są ponownie stosowane konsekwentnie przez co najmniej 11,5 roku. Według duńskiego badania, krótszy czas użytkowania nie zrekompensuje faktu, że produkcja takich toreb powoduje 606 razy więcej zanieczyszczeń wody niż produkcja plastikowej torby.

Todd Myers, który jest dyrektorem ochrony środowiska Washington Policy Center, zachęca ludzi, aby nie „ignorować znacznie bardziej szkodliwe, ale mniej oczywiste skutki torby bawełniane.” Badanie rządu Brytyjskiego podkreśla fakt, że torby bawełniane i płócienne mają największy ślad węglowy, ponieważ wymagają większych zasobów do produkcji i dystrybucji.

Tak, wszyscy widzieliśmy te zdjęcia i filmy z plaż, które kiedyś były całkowicie czyste i są teraz pełne plastikowych śmieci i życia morskiego, które poniesie konsekwencje wyrzuconych plastikowych przedmiotów, ale pod względem zanieczyszczenia powietrza i wody torby bawełniane są gorsze. Jeśli nie są one nadal ponownie wykorzystywane przez ponad dziesięć lat, co kończy się dzieje się bardzo często jest to, że wiele z tych płóciennych worków są używane przez mniej niż ten czas i kończy się na wysypiskach.

Lepszym rozwiązaniem jest użycie drewnianych toreb papierowych do lżejszych przedmiotów (i ponownego wykorzystania i recyklingu ich później), lub ponowne użycie tych niezwykle mocnych plastikowych toreb i pozbycie się tego pomysłu, że mogą być używane tylko raz, przez krótki okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *