Grexgroup.com

Trzy psycho-duchowe sposoby na łagodzenie depresji

Jeśli cierpisz lub cierpisz na depresję, nie jesteś sam. Na całym świecie drogą tędyją ponad 264 miliony ludzi. Dużo społeczeństwo wola przeżycie przy najmniejszy jeden epizod od ciężki kliniczny depresja w ich życie, i dużo liczniejszy wola stawić ratunkowe walka rezygnować ” ten czarny pies”. Współczesna nauka nadal nie rozumie podstawowych przyczyn depresji i wiele o tym stanie, że kopalnie życia pozostaje tajemnicą, ale dla tych z nas na ścieżce duchowej, lepsze zrozumienie psycho-duchowych przyczyn depresji może pomóc nam uzdrowić.

Co to jest depresja?
Depresja to nie tylko nieszczęśliwy dzień tu czy tam, ani rozczarowanie, ponieważ nie dostałeś pracy, chłopca ani domu swoich marzeń. Każdy może mieć zły dzień, a my wszyscy to robimy, ale to nie wszystko. Ktoś cierpiący na depresję stoi w obliczu codziennej walki z beznadziejnością. Tracisz wszelkie uczucie radości, a to, co kiedyś cieszyło się, nie ma sensu. Nie możesz spać lub śpisz za dużo. Nie można jeść, albo jeść za dużo. Martwisz się bez końca, a twój wewnętrzny dialog jest stale negatywny. Walczysz o siebie, nie mówiąc już o swojej rodzinie. Nie popełnij błędu: depresja jest poważnym problemem i nie jest to coś, co każdy może po prostu „przezwyciężyć”.

Co jest nie tak z lekami przeciwdepresyjnymi?
Powiem jasno: nie jestem lekarzem, a ten artykuł nie ma być poradą medyczną. Każdy, kto cierpi na depresję należy skonsultować się z lekarzem w leczeniu lub wykluczyć przyczyny fizyczne, i należy uważnie słuchać porady lekarskiej. Jednak leki przeciwdepresyjne często stają się częścią problemu, a nie częścią rozwiązania. Są one często głęboko nieskuteczne, może mieć straszne skutki uboczne i wycofania, i istnieją przekonujące dowody, że leki przeciwdepresyjne SSRI rzeczywiście zwiększyć ryzyko samobójstwa pacjenta.

Leki przeciwdepresyjne nie są odpowiedzią na depresję, dla większości ludzi. Dlaczego? Oprócz przyczyn wymienionych powyżej, leki przeciwdepresyjne po prostu nie odnoszą się do podstawowych przyczyn depresji. Leki te działają w mózgu, aby ograniczyć swoje uczucia rozpaczy, ale nic nie robią, aby rozwiązać podstawowy problem. Jeśli przerwać ich przyjmowanie, depresja jest nadal istnieje. Wiele osób przyjmuje leki przeciwdepresyjne nadzieję, że będą one cudowne lekarstwo, i nie zdają sobie sprawy, że w celu złagodzenia depresji muszą wykonać pracę emocjonalną.

Psycho-duchowe przyczyny depresji:
Z duchowego punktu widzenia depresja jest okresem ciemności, braku światła, że tak powiem. Teraz nie ma nic złego w ciemności jako takiej. Bez ciemności nie docenilibyśmy światła; bez ciemności nie bylibyśmy w stanie hibernacji, refleksji ani wzrostu. To niezbędna część ludzkiego doświadczenia. Depresja duchowa pojawia się, gdy po prostu mamy zbyt dużo ciemności na raz i walczymy, aby sobie z tym poradzić.

Co powoduje to przeciążenie ciemności? Oto dwie możliwości: wewnętrzne emocje i emocje pochłonięte zewnętrznie.

Wewnętrzne emocje powodujące depresję
W tym materialistycznym świecie wielu z nas zostało sprzedanych kłamstwem. Zdobyliśmy marzenie o materialnym sukcesie, doskonałym życiu rodzinnym, sztywnych standardach tak zwanego piękna i niemożliwie doskonałego życia. Kiedy nieuchronnie nie osiągamy nieosiągalnych, czujemy się bezużyteczni, winni, leniwi, bezużyteczni. Tracimy pewność, że wystarczy po prostu istnieć, po prostu „być”, bez konieczności dążenia do sztucznego celu. To poczucie trwałej porażki odciąga światło i radość z naszego życia, pozostawiając nas tylko ciemnością i rozpaczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *