Grexgroup.com

Znaczenie ekologicznych produktów papierniczych

Jest wiele rzeczy w naszym życiu, które zostały zdematerializowane, nie możemy już ich dotykać ani wąchać, stały się „wirtualne”, : wyciągi bankowe, transakcje handlowe i pieniężne, kontakt z przyjaciółmi lub rodziną, a nawet czytamy e-booki. To zmniejszyło naszą zależność od papieru, tuszu i innych papeterii w bardzo znacznym stopniu i jest bardzo pomocne w opiece nad planetą.

Istnieje jednak wiele aspektów życia, w których nadal musimy używać papieru. Na przykład urok odręcznego listu jest niezaprzeczalny. Te małe notatki, że utknęliśmy w lodówce, mała wiadomość ukryta do znalezienia przez właściwą osobę. Dla wielu osób gazeta niedzielna jest źródłem przyjemności, podobnie jak zapach klasycznej książki, która spoczywa w bibliotece. Poza romantyzmem, takie rzeczy jak dokumenty prawne, takie jak tytuły nieruchomości, umowy lub wiele rzeczy biurowych. I oczywiście rola ta pozostaje bardzo potrzebna dla edukacji naszych dzieci.

Z wielu powodów nie jesteśmy gotowi pożegnać się z długopisem i papierem, jednak jednocześnie coraz więcej musimy dbać o planetę, aby zdawać sobie sprawę z śladu ekologicznego, jaki pozostawiamy przy każdym produkcie lub usłudze, z której korzystamy. I to właśnie w przypadku ekologicznej papeterii zyskuje na wadze w tradycyjnych produktach papierniczych. Najlepsze sklepy internetowe mają już konkretne sekcje dla tej koncepcji.

Co to jest ekologiczna papeterii?
Jest to zarówno papier pochodzący z recyklingu, stworzony z odpadów, jak i nie wycinanie drzew, jak i z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Na przykład szybko rosnące drzewa lub bambus są bardziej ekologiczne i zrównoważone; są również łatwiej odnawialne.

Proces produkcyjny powinien również unikać chemikaliów lub stosować chemikalia, które mają jak najmniejszy wpływ na środowisko. Opakowanie musi być również minimalne. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do zieleni papeterii.

Niektóre zalety ekologicznej papeterii
Zmniejsz swój ślad węglowy
Jest to lepsze dla środowiska, ponieważ jest wykonane z odpadów pochodzących z recyklingu, co zmniejsza zużycie zasobów.

Biodegradowalne
Ekologiczna praca w stacjach nie tylko zmniejsza ślad węglowy i wpływ na środowisko, ale jest również korzystna, gdy dosłuży swoje cele, ponieważ materiały ulegają biodegradacji.

Popraw swój obraz
Korzystanie z ekologicznej papeterii robi dobre wrażenie, ponieważ pokazuje, że dbasz o środowisko i że robisz coś, aby się nim zająć.

Tendencja wzrostowa
Według kilku globalnych badań zapotrzebowanie na zrównoważone produkty ekologiczne rośnie każdego dnia. Wszyscy dorośli, którzy urodzili się po 1990 roku, wolą być ekologiczni i zrównoważoni przy zakupie.

Ruch ekologiczny doprowadził do fali nowych i innowacyjnych ekologicznych alternatyw dla tradycyjnych materiałów.

Do szkoły, pracy, college’u i przez cały czas, ekologiczna papeterii może być dla nas tak samo przydatne jak tradycyjne i pomóc naszej planecie, jak również.

Decydując się na produkty, które mają dobry koniec życia i są wykonane ze zrównoważonych zasobów, twoja papeterii nie tylko sprawi, że poczujesz się dobrze, ale także zrobisz coś dobrego dla planety.

Bańki mydlane zapylają kwiaty

Nowa technika pomogłaby przeciwdziałać upadkowi naturalnych zapylaczy. Jest inspirowany przez syna japońskiego naukowca, są to bańki mydlane ładowane z ziarna pyłku, które osiągają delikatne i skuteczne zapylanie.

W związku z rosnącym zniknięciem pszczół ze zmian klimatycznych i pestycydów, japoński naukowiec Eijiro Miyaro z Advanced Institute of Science and Technology w Japonii wymyślił innowacyjny sposób zapylania kwiatów kilka lat temu. Stworzył robota owada, rodzaj dwucentymetrowego bezzałogowego drona, który sztucznie uwalniał pyłek, rozbijając się o płatki. Ale to skończyło się zniszczeniem kwiatów.

Ale Miyaro ciągle myślał o bardziej przyjaznej kwiatom alternatywie, która mogłaby sprawić, że funkcja zapylania nie psuje roślin. Pomysł przyszedł podczas zabawy z synem z bąbelkami mydlanymi w parku w pobliżu jego domu.

„Bańka przypadkowo uderzyła w twarz mojego syna, ale nie doznała żadnych obrażeń. Każdy wie, że to normalne, ponieważ pompa jest miękka, lekka i elastyczna”, mówi Mirayo. Tak narodziła się inspiracja dla jego nowej techniki zapylania kwiatów i która jest obecnie opublikowana w czasopiśmie iScience.

Od razu pomyślał, że pęcherzyki też nie wyrządzą żadnej szkody kwiatom i chciał to sprawdzić. „Mój syn rozpłakał się, bo użyłem roztworu mydła. Musiałem kupić jej kolejną tykę, aby przestać płakać” – wspomina naukowiec.

W tym czasie zdał sobie sprawę, że pompy będą idealnym materiałem do wypełnienia misji uwalniania ziaren pyłku, zwłaszcza w roślinach owocowych, i może ukończyć technologię automatycznego zapylania zainicjowaną przez niego samego. Potwierdził to zjawisko za pomocą mikroskopii optycznej w swoim laboratorium.

„Brzmi to jak fantazja, ale funkcjonalna bańka mydlana pozwala na skuteczne zapylanie i zapewnia, że jakość owoców jest taka sama jak w przypadku konwencjonalnego ręcznego zapylania”, mówi autor. Pęcherzyki pozwalają w ten sposób na skuteczne i wygodne dostarczanie ziaren pyłku do konkretnych kwiatów, które nie są uszkodzone dzięki dużej elastyczności pompy.

Co to jest różowy hałas? Dlaczego sen się poprawia?

Wszyscy słyszeliśmy o białym hałasie i o tym, jak pomaga ludziom zasnąć, ale teraz naukowcy odkryli, jak różowy hałas może nas znieczulić.

Niestety, bezsenność i inne zaburzenia snu znacznie wzrosły w ciągu ostatniej dekady, prawdopodobnie ze względu na częstość występowania technologii i szybsze tempo życia.

Według Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, 30 procent dorosłych nie otrzymuje zalecanej ilości snu każdej nocy.

Oto kilka konsekwencji zdrowotnych braku snu:
-Problemy z pamięcią
-Problemy z koncentracją i jasnym myśleniem
-Osłabiony układ odpornościowy
-Zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę.
-Zwiększa ryzyko chorób serca
-Zła równowaga i koordynacja
-Nadciśnienie tętnicze
-Ryzyko przyrostu masy ciała i otyłości.
-Zwiększa się ryzyko wypadków
-Lęk i depresja, wraz z innymi chorobami psychicznymi, może rozwinąć.
-Zakłócenie produkcji hormonów.
Jak widać, brak snu może mieć wpływ na wiele aspektów zdrowia, a dziś ludzie wydają się mieć więcej problemów ze snem niż kiedykolwiek wcześniej. Wielu lekarzy zaleca biały szum, aby pomóc ludziom lepiej spać, ale teraz różowy hałas również wydaje się być obiecujący.

Oto, co różowy hałas jest i jak można włączyć go do rutynowych snu, aby uzyskać spokojny sen.

BADANIA POKAZUJĄ, JAK RÓŻOWY HAŁAS PROMUJE LEPSZY SEN:
Po pierwsze, co do cholery jest różowy hałas? Działa w dolnym zakresie częstotliwości w porównaniu do białego szumu, więc daje głębsze dźwięki z większą liczącą basy.

Ludzie słyszą częstotliwości od 20 herców do 20 000 kHz. Częstotliwość oznacza liczbę razy na sekundę powtarzaną falę dźwiękową, która określa wysokość dźwięku. Kiedy spojrzymy na skalę częstotliwości, 20 herców jest najniższy, więc będzie miał płytki ton. Na przeciwległym końcu 20 000 kHz to najwyższa wysokość i częstotliwość, jaką możemy usłyszeć.

OTO KILKA TYPOWYCH PRZYKŁADÓW RÓŻOWEGO SZUMU, KTÓRE PRAWDOPODOBNIE USŁYSZYSZ W PEWNYM MOMENCIE:
-Stały deszcz
-Wiatr szepczący między liśćmi
-Miękkie fale oceaniczne
-Grzmot pod dudnienie
-Ryczący niski wodospad
-Wentylator w niskiej konfiguracji

Zrównoważona biżuteria, którą będziesz chciał nosić tego lata

Nadchodzi lato i dlatego nadchodzi najlepszy sezon, aby pokazać nasze ulubione akcesoria. Pierścionki, Kolczyki, Bransoletki, Naszyjniki… Wszystko wygląda o wiele lepiej z letnim wyglądem. A mówiąc o biżuterii, czy wiesz, że istnieje biżuteria, która szanuje środowisko? Tak jest w przypadku klejnotów San Saru, Lagalgo, H.B. lub Pretty of Mind.

Te marki jubilerskie produkują swoje produkty, biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój środowiska. Na przykład, San Saru jest młodą marką, która odnosi sukcesy w mediach społecznościowych ze względu na zrównoważoną biżuterię w Silver Law 925. W rezultacie marka wyjaśnia na swoim blogu najlepsze środki zaradcze, dzięki czemu wiesz, jak oczyścić srebro swojej ulubionej biżuterii. Wśród nich wyróżnia się zastosowanie Aladyna Sidolu, wodorowęglanu sodu lub soli. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych domowych sztuczkach i poznać różne marki zrównoważonej biżuterii, nie przegap poniższego artykułu.

Ekologiczne marki jubilerskie
Jak już powiedzieliśmy wcześniej, San Saru to marka biżuterii bardzo zaangażowana w środowisko. Jego biżuteria jest ręcznie, a większość z nich ozdobiona jest w 100% kamieniami naturalnymi. Nie wspominając już o tym, że opakowanie sklepu internetowego nie zawiera tworzyw sztucznych i jest wykonane z materiałów wielokrotnego i nadanych do recyklingu.

Oprócz San Saru, istnieją inne marki biżuterii, które stawiają na ekosystem. Na przykład Lagalgo jest również ekologiczną marką jubilerską, która produkuje swoje produkty bez składników zwierzęcych i szanuje środowisko. Podobnie jak San Saru, oferuje opakowania z materiałów wielokrotnego w pełni wielokrotnego pożytku.

Z drugiej strony, w mieście mocno wierzą w harmonię środowiskową i osobisty styl. Z tego powodu marka biżuterii wykorzystuje kamienie szlachetne znalezione na powierzchni, zrównoważone metale i srebro z recyklingu. W ten sposób gwarantują, że wszystkie ich produkty są przyjazne dla środowiska.

Podobnie, ładny umysłu. Ta marka biżuterii jest zaangażowana w zrównoważone wydobycie, produkcję na małą skalę i limitowane edycje, aby zapewnić poszanowanie środowiska. Należy zauważyć, że cała biżuteria jest również ręcznie.

Wśród zrównoważonych marek biżuterii, które można znaleźć na rynku wyróżnia się również Luz de Nehca. Marka ta produkuje zrównoważoną i rzemieślniczą biżuterię. Produkuje również swoje produkty z certyfikowanych metali Fairmined, które gwarantują, że zostały one wydobyte z poszanowaniem sprawiedliwego handlu w sektorze wydobywczym.

Domowe metody czyszczenia srebra
Aby srebrna biżuteria wyglądała jak pierwszego dnia, muszą być czyszczone, ponieważ z czasem są zwykle brudne. Z tego powodu, na stronie internetowej San Saru udostępniają użytkownikom różne środki domu do czyszczenia srebra i zwrotu jego oryginalny połysk. Jednym z tych domowych sztuczek jest użycie Aladyna Sidola. Ten produkt składa się z bawełny, która zawiera substancję chemiczną zdolną do czyszczenia srebra i pozostawienia go jako nowego.

Można go znaleźć w każdym supermarkecie i ma bardzo przystępną cenę, więc warto mieć w domu. Po zakupie środka czyszczącego, po prostu wyrwać mały kawałek bawełny i pocierać go klejnotem, który chcesz wyczyścić. Następnie musisz usunąć resztki Aladyna Sidola papierem. W ten sposób sprawisz, że twój klejnot będzie wyglądał tak, jak na początku.

Jednak, mimo że ta metoda jest najbardziej skuteczna, nie jest najbardziej przyjazna dla środowiska. Aby oczyścić srebro w bardziej zrównoważony sposób zalecamy następujące sztuczki: z jednej strony wodorowęglan sodu jest również doskonałym środkiem do mycia biżuterii srebrnej. Aby twoje klejnoty błyszczące będziesz musiał przynieść trochę wody do wrzenia w garnku. Następnie, z folią aluminiową trzeba linii miskę i wlać przegotowaną wodę i srebrną biżuterię wraz z dwoma łyżkami sody oczyszczonej. Następnie musisz usunąć mieszaninę i odczekać od 10 do 15 minut, aby formuła działała.

Aby zebrać skórki pomarańczowe, spójrz, dlaczego

Wiemy, że może nie być wygodne, aby zorganizować skórki cytrusów w kompostowniku, ponieważ może to zmienić ph kompostu lub przyciągnąć irytujące mosquitas. Wielu z nas używa muszli do walki z mrówkami w sadzie. Ale czy wiesz, że to zastosowanie?

Naturalny odtłuszczacz ze skórkami cytrusowymi
Skórki cytrusowe, które spożywamy, czy cytryna, pomarańcza lub grejpfrut, możemy umieścić je w dużym szklanym słoiku lub bębna z tworzywa sztucznego, dopóki nie dopełnią ich zdolności. Następnie wypełniamy go octem alkoholowym, dobrze pokrywając muszle. Jest on zapisany w ciemnym miejscu minimum 10 dni (bez maksymalnego czasu).

Ocet weźmie kolor muszli, które umieściliśmy, ponieważ wydobywa kwas cytrynowy. Odtężamy preparat i przechowujemy w innej puszce lub butelkach. Aby go użyć, umieść go w zraszacz w równych proporcjach octu macerowanego i wody. Jeśli masz zamiar oczyścić coś z dużą ilością tłuszczu, takich jak piekarnik lub ekstraktor używasz go czystego.

 

Te rzeczy, które robisz, aby uratować planetę, są naprawdę straszne

Czy wiesz, że powiedzenie „droga do piekła jest wybrukowana dobrymi intencjami?” Odnosi się to w dużej mierze do tego, co robimy, aby przyczynić się do opieki nad planetą. Wiele z tych pozornie zrównoważonych wyborów, których dokonujesz, może nie być tak przyjaznych dla środowiska, jak się wydaje.

To dlatego, że przedmioty marketingowe generują dużo pieniędzy jako produkty ekologiczne, niezależnie od tego, czy naprawdę są. Hans Hoogervost jest szefem organizacji międzynarodowych standardów rachunkowości, która śledzi, jak spółki notowane na giełdzie działają w sposób zrównoważony i ostrzegł, że korporacje priorytetowo traktują zyski nad planetą.

Jednak przy tak dużej ilości dezinformacji krążących, trudno zrozumieć, które produkty lub usługi są naprawdę dobre dla planety.

Torby bawełniane wielokrotnego pożyciem
Ta bawełniana torba wielokrotnego rozgodowania zanieczyszcza powietrze i wodę znacznie bardziej niż plastikowa torba.

W tej chwili toczy się wojna z plastikiem, a to daje obraz, że to diabeł. PEI była pierwszą prowincją w Kanadzie, która ogłosiła zakaz używania plastikowych toreb, a Nowa Fundlandia i Labrador ogłosiły niedawno, że pójdą w jego ślady. Ale pośpiech, aby kupić torby bawełniane, aby zastąpić te detaliczne torby plastikowe może być błędem.

Torby bawełniane wielokrotnego użytku wydają się dobrym zamiennikiem i są, jeśli są ponownie stosowane konsekwentnie przez co najmniej 11,5 roku. Według duńskiego badania, krótszy czas użytkowania nie zrekompensuje faktu, że produkcja takich toreb powoduje 606 razy więcej zanieczyszczeń wody niż produkcja plastikowej torby.

Todd Myers, który jest dyrektorem ochrony środowiska Washington Policy Center, zachęca ludzi, aby nie „ignorować znacznie bardziej szkodliwe, ale mniej oczywiste skutki torby bawełniane.” Badanie rządu Brytyjskiego podkreśla fakt, że torby bawełniane i płócienne mają największy ślad węglowy, ponieważ wymagają większych zasobów do produkcji i dystrybucji.

Tak, wszyscy widzieliśmy te zdjęcia i filmy z plaż, które kiedyś były całkowicie czyste i są teraz pełne plastikowych śmieci i życia morskiego, które poniesie konsekwencje wyrzuconych plastikowych przedmiotów, ale pod względem zanieczyszczenia powietrza i wody torby bawełniane są gorsze. Jeśli nie są one nadal ponownie wykorzystywane przez ponad dziesięć lat, co kończy się dzieje się bardzo często jest to, że wiele z tych płóciennych worków są używane przez mniej niż ten czas i kończy się na wysypiskach.

Lepszym rozwiązaniem jest użycie drewnianych toreb papierowych do lżejszych przedmiotów (i ponownego wykorzystania i recyklingu ich później), lub ponowne użycie tych niezwykle mocnych plastikowych toreb i pozbycie się tego pomysłu, że mogą być używane tylko raz, przez krótki okres czasu.

Szybka moda vs. zrównoważona moda

Szybka moda
Czym jest Fast Fashion i dlaczego nie leży to w najlepszym interesie zarówno kupujących, jak i ekosystemu?

Fast Fashion opiera się na masowej produkcji w krótkim czasie odzieży. Że musi być produkowany tak wiele w tak krótkim czasie i że odzież, która jest wykonana, musi mieć „przystępną” cenę.

Fast Fashion nie tylko potrzebuje tanich materiałów (niektóre zanieczyszczają dużo), ale także potrzebuje taniej siły roboczej, aby zmniejszyć swoje koszty do minimum, osiągając skrajności wyzysku pracowników, często w tajnych ośrodkach, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci pracują dłużej niż 12 godzin dziennie, aby produkować odzież o dość przejezdnej jakości.

Niestety wiele firm w centrum miasta sprzedających niemarkowe ubrania, a nawet międzynarodowe firmy, w ich dążeniu do maksymalizacji zysków, sprzedają odzież fast fashion.

Zrównoważona moda lub slow fashion
Wszystkie przedmioty sprzedawane z zrównoważonej mody mają cenę od 40% do 70% mniej niż cena odzieży Fast Fashion. Innym z zalet, że ta moda jest to, że od unikalnych sztuk są sprzedawane, twój styl zawsze będzie wyjątkowy; nikt inny nie będzie miał tego kawałka ani ubrania. Wiemy, skąd pochodzą nasze ubrania. Z drugiej strony, już wiesz, problemy, które szybko mody zużywa, i jak zrównoważona moda przynosi nam korzyści.

Gdzie mogę dostać zrównoważone ubrania?
Na amerykańskich targach, co to jest? zaktualizowana wersja tradycyjnych rynków odzieży używanej, które były czasami organizowane przez rodziny i inne przez grupy przyjaciół, gdzie oferowały bardzo tanie ubrania, których chcieli się pozbyć.

Targi te, oprócz promocji rynku z drugiej ręki, często otreme ubrania od małych przedsiębiorców, którzy oferują swoje kreacje wykonane w bardziej ręcznie.

Niektóre z tych amerykańskich targów, można również znaleźć je w wirtualnych sklepach i sieciach społecznościowych, które pozwoliły im zaoferować odzież nawet do wartości niższych niż w ich własnych lokalach handlowych.

Jeśli mieszkasz lub masz możliwość podróży do Stanów Zjednoczonych lub Europy istnieje również wiele z tych miejsc z unikalnych elementów vintage; można nawet dostać Dior, Dolce &gabbana i więcej luksusowych marek w super przystępnych cenach.

Jak połączyć się z naturą, bez wychodzenia z domu

Nie zawsze musisz wybrać się na wielką wycieczkę pieszą, a nawet opuścić miasto, aby połączyć się z naturą. W rzeczywistości, można spróbować na zewnątrz, nawet bez konieczności wyjdą z domu! Z pandemią, wiele osób nie chce ryzykować wyjścia i zachorowania, lub nie wolno im, więc musieli być bardziej kreatywni ze swoim czasem. Blokowanie zmusiło nas do ponownego nauczenia się prostych rzeczy, takich jak łączenie się z naturą i trochę spowalnianie.

Możesz się zastanawiać, jak możesz nosić na zewnątrz w pomieszczeniu, więc nie musisz ryzykować narażenia na wirusa lub alergeny w powietrzu. Oczywiście, nie można korzystać z atrakcji, takich jak turystyka i sporty przygodowe w zaciszu swojego salonu, ale można przynieść lecznicze właściwości natury do domu. Następnie zobaczymy, jak można uzyskać korzyści z zewnątrz, nawet bez konieczności wyjdąnia na zewnątrz.

„Na każdym spacerze z naturą dostajesz o wiele więcej niż szukasz.” – John Muir

OTO SIEDEM SPOSOBÓW NA POŁĄCZENIE Z NATURĄ (BEZ WYCHODZENIA Z DOMU):
1. KUP KILKA ROŚLIN WEWNĘTRZNYCH.
Rośliny w pomieszczeniach nie tylko wyglądają pięknie, ale także mają wiele korzyści zdrowotnych! Dodanie roślin do wystroju przynosi część natury do wnętrza, pomagając jednocześnie oczyścić powietrze i zwiększyć jony ujemne w środowisku. Jony ujemne, jak na ironię, pomagają nam czuć się bardziej pozytywne i żywe poprzez zwiększenie przepływu tlenu do mózgu.

Być może doświadczyłeś tego wrażenia podczas chodzenia po plaży lub w górach, pochłaniając energię dziesiątek tysięcy jonów ujemnych. Rośliny w pomieszczeniach zawierają mniej jonów ujemnych, ale nadal wystarczają, aby poprawić nastrój i sprawić, że poczujesz się bardziej energiczny. Oto kilka innych korzyści z roślin w pomieszczeniach:

do usuwania toksyn w powietrzu, takich jak alergeny, kurz i pleśń
pomóc ci poczuć się bardziej zrelaksowany i spokojny
rośliny w pomieszczeniach mogą poprawić koncentrację i produktywność
dbanie o rośliny daje poczucie dumy i osiągnięcia
Jeśli tracisz połączenie z naturą, kup niektóre rośliny, aby uzyskać korzyści z zewnątrz bez konieczności wyjmować z domu.

2. SŁUCHAJ DŹWIĘKÓW NATURY W TELEFONIE LUB KUP URZĄDZENIE DŹWIĘKOWE.
Jeśli nie możesz wyjść do wodospadu lub plaży, przynieś te dźwięki lecznicze bezpośrednio do domu, aby uzyskać podobne korzyści. Niezależnie od tego, czy znajdziesz relaksujący film na YouTube, czy kupisz maszynę dźwiękową z dźwiękami z natury, poczujesz się spokojniejszy i połączony z Ziemią. Dziś masz dziesiątki opcji do wyboru, aby przynieść moc i spokój natury do uszu bezpośrednio z łóżka lub sofy.

Oczywiście, nie porównuje się do doświadczania scen natury osobiście, ale jeśli nie czujesz się komfortowo podróżując do tych miejsc teraz, dźwięki mogą zapewnić niektóre z tych samych nagród.

7 naturalnych środków na rozstrój żołądka i bóle

Bóle brzucha są tak powszechne, że każdy doświadcza ich w tym czy innym czasie. Istnieją dziesiątki powodów, dla których możesz mieć brzuszek. Większość przyczyn nie jest poważna, a objawy szybko mijają. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma potrzeby szukania rozwiązania poza kuchnią.

1.Gorzkie przekąski
Prawdopodobnie bar jest ostatnim miejscem, o których myślisz o poszukiwaniu ulgi od nudności, ale wiele osób polega na pięciu lub sześciu kroplach gorzkiego koktajlu zmieszanego w zimnej szklance toniku, sody lub piwa imbirowego.

Najczęstsze marki gorzkie zawierają mieszankę ziół, takich jak cynamon, koper włoski, mięta i imbir. Składniki te mogą być powodem, dla którego bittersy pomagają złagodzić nudności u niektórych osób.

2. Imbir
Od czasów starożytnych ludzie zwrócili się do imbiru jako lekarstwo na wszystko, od bólu po nudności. To nie tylko historia starej damy. Badania wykazały, że imbir może być bardzo skuteczne leczenie niektórych rodzajów rozstrój żołądka.

Naturalny środek przeciwzapalny, imbir jest dostępny w wielu formach, z których wszystkie mogą pomóc. Chewables i imbir suplementy są łatwe do podjęcia, podczas gdy inni ludzie wolą ich imbir w postaci napoju. Spróbuj całkowicie naturalnego piwa imbirowego lub pokrój świeży korzeń imbiru i zrób herbatę.

Imbir występuje w wielu formach. Wybierz swój wybór.

3.Herbata rumiankowa
Dobra filiżanka herbaty rumianku może pomóc złagodzić ból rozstrój żołądka, działając jako środek przeciwzapalny. Te właściwości przeciwzapalne pomagają rozluźnić mięśnie brzucha, co może zmniejszyć ból skurczów i skurczów.

Możesz użyć herbaty rumianku w leczeniu refluksu kwasu.

4. Dieta BRAT
Wszyscy rodzice małego dziecka znają dietę bananów, ryżu, sosu jabłkowego i tostów (BRAT), aby uspokoić bóle brzucha. Może pomóc w nudnościach lub biegunce.

BRAT zawiera żywność o niskiej zawartości błonnika i wysokiej wiązania. Żadna z tych produktów spożywczych nie zawiera soli ani przypraw, co może dodatkowo nasilać objawy. Ta miękka dieta jest opcją, gdy czujesz się chory, ale nadal musisz coś jeść. Spróbuj gotować tosty zbyt wiele: zwęglony chleb jest myśl, aby zmniejszyć nudności.

5.Mięta
Mięta jest często wymieniana jako użyteczne rozwiązanie dla nudności i rozstroju żołądka, ponieważ mentol w liściach jest naturalnym lekiem przeciwbólowym lub przeciwbólowym.

Leczeniu:

zrobić filiżankę miętowej herbaty lub mięty
zapach ekstraktu mięty
ssanie mięty cukierki
żucie liści
Powinno to utrzymać bóle brzucha w ryzach i złagodzić uczucie nudności.

6. Ocet jabłkowy
Jeśli możesz sobie z tym poradzić, spróbuj wziąć tę kwaśną spiżarnię przez łyżki, aby zneutralizować rozstrój żołądka. Zbyt silny? Wymieszać łyżkę z filiżanką wody i łyżeczką miodu i popijać powoli.

Kwasy w occie jabłkowym może pomóc zmniejszyć trawienie skrobi, dzięki czemu skrobia dotrzeć do jelit i utrzymać zdrowe bakterie w jelitach. Niektórzy ludzie biorą jedną łyżkę stołową każdego dnia jako środek zapobiegawczy.

Trzy psycho-duchowe sposoby na łagodzenie depresji

Jeśli cierpisz lub cierpisz na depresję, nie jesteś sam. Na całym świecie drogą tędyją ponad 264 miliony ludzi. Dużo społeczeństwo wola przeżycie przy najmniejszy jeden epizod od ciężki kliniczny depresja w ich życie, i dużo liczniejszy wola stawić ratunkowe walka rezygnować ” ten czarny pies”. Współczesna nauka nadal nie rozumie podstawowych przyczyn depresji i wiele o tym stanie, że kopalnie życia pozostaje tajemnicą, ale dla tych z nas na ścieżce duchowej, lepsze zrozumienie psycho-duchowych przyczyn depresji może pomóc nam uzdrowić.

Co to jest depresja?
Depresja to nie tylko nieszczęśliwy dzień tu czy tam, ani rozczarowanie, ponieważ nie dostałeś pracy, chłopca ani domu swoich marzeń. Każdy może mieć zły dzień, a my wszyscy to robimy, ale to nie wszystko. Ktoś cierpiący na depresję stoi w obliczu codziennej walki z beznadziejnością. Tracisz wszelkie uczucie radości, a to, co kiedyś cieszyło się, nie ma sensu. Nie możesz spać lub śpisz za dużo. Nie można jeść, albo jeść za dużo. Martwisz się bez końca, a twój wewnętrzny dialog jest stale negatywny. Walczysz o siebie, nie mówiąc już o swojej rodzinie. Nie popełnij błędu: depresja jest poważnym problemem i nie jest to coś, co każdy może po prostu „przezwyciężyć”.

Co jest nie tak z lekami przeciwdepresyjnymi?
Powiem jasno: nie jestem lekarzem, a ten artykuł nie ma być poradą medyczną. Każdy, kto cierpi na depresję należy skonsultować się z lekarzem w leczeniu lub wykluczyć przyczyny fizyczne, i należy uważnie słuchać porady lekarskiej. Jednak leki przeciwdepresyjne często stają się częścią problemu, a nie częścią rozwiązania. Są one często głęboko nieskuteczne, może mieć straszne skutki uboczne i wycofania, i istnieją przekonujące dowody, że leki przeciwdepresyjne SSRI rzeczywiście zwiększyć ryzyko samobójstwa pacjenta.

Leki przeciwdepresyjne nie są odpowiedzią na depresję, dla większości ludzi. Dlaczego? Oprócz przyczyn wymienionych powyżej, leki przeciwdepresyjne po prostu nie odnoszą się do podstawowych przyczyn depresji. Leki te działają w mózgu, aby ograniczyć swoje uczucia rozpaczy, ale nic nie robią, aby rozwiązać podstawowy problem. Jeśli przerwać ich przyjmowanie, depresja jest nadal istnieje. Wiele osób przyjmuje leki przeciwdepresyjne nadzieję, że będą one cudowne lekarstwo, i nie zdają sobie sprawy, że w celu złagodzenia depresji muszą wykonać pracę emocjonalną.

Psycho-duchowe przyczyny depresji:
Z duchowego punktu widzenia depresja jest okresem ciemności, braku światła, że tak powiem. Teraz nie ma nic złego w ciemności jako takiej. Bez ciemności nie docenilibyśmy światła; bez ciemności nie bylibyśmy w stanie hibernacji, refleksji ani wzrostu. To niezbędna część ludzkiego doświadczenia. Depresja duchowa pojawia się, gdy po prostu mamy zbyt dużo ciemności na raz i walczymy, aby sobie z tym poradzić.

Co powoduje to przeciążenie ciemności? Oto dwie możliwości: wewnętrzne emocje i emocje pochłonięte zewnętrznie.

Wewnętrzne emocje powodujące depresję
W tym materialistycznym świecie wielu z nas zostało sprzedanych kłamstwem. Zdobyliśmy marzenie o materialnym sukcesie, doskonałym życiu rodzinnym, sztywnych standardach tak zwanego piękna i niemożliwie doskonałego życia. Kiedy nieuchronnie nie osiągamy nieosiągalnych, czujemy się bezużyteczni, winni, leniwi, bezużyteczni. Tracimy pewność, że wystarczy po prostu istnieć, po prostu „być”, bez konieczności dążenia do sztucznego celu. To poczucie trwałej porażki odciąga światło i radość z naszego życia, pozostawiając nas tylko ciemnością i rozpaczą.